Publikacje

Publikacje

Publikacje o Muzeum Książąt Lubomirskich

Listę publikacji o Muzeum Książąt Lubomirskich oraz jego pracowników przedstawiamy na stronie tego muzeum.
Publikacje

W czwartek o szesnastej. Wybrane wykłady ossolińskie z lat 2014-2016

Książka pod tytułem „W czwartek o szesnastej. Wybrane wykłady ossolińskie z lat 2014-2016” pod redakcją Teresy Sokół ukazała się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2016 roku we Wrocławiu.
Publikacje

Jubileusze Ossolineum. Antologia tekstów

Książka pod tytułem „Jubileusze Ossolineum. Antologia tekstów” w opracowaniu Marty Pękalskiej i Alicji Mietki ukazała się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2017 roku we Wrocławiu.
Publikacje

Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie 2019-2020

Książka pod tytułem „Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie 2019-2020” pod redakcją Teresy Sokół ukazała się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2020 roku we Wrocławiu.
Publikacje

Skarbiec. 200 lat Ossolineum

Książka pod tytułem „Skarbiec. 200 lat Ossolineum” w wyborze i opracowaniu Marty Markowskiej ukazała się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2017 roku we Wrocławiu.
Publikacje

Nie tylko książki. Ossolińskie kolekcje i ich opiekunowie

Tom pod tytułem „Nie tylko książki. Ossolińskie kolekcje i ich opiekunowie” pod redakcją Mariusza Dworsatschka ukazał się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2018 roku we Wrocławiu.
Publikacje

200 lat Ossolineum. Rozprawy i materiały

Tom pod tytułem „200 lat Ossolineum. Rozprawy i materiały” pod redakcją Mariusza Dworsatschka ukazał się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Osso Wczoraj i Dziś w 2022 roku we Wrocławiu.