„Kopernik – Influencje”. Warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wydarzenia towarzyszące wystawie

Warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

W niedzielę 17 grudnia o godzinie 10 zapraszamy do Auli im. Mieczysława Gębarowicza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty pt. Świąteczne bombki w kosmicznych kolorach.

A co gdyby tak Ziemia i Słońce zawisły na choince jako świąteczne bombki i stały się wyjątkową, kosmiczną ozdobą? Jeśli macie ochotę tego dokonać, zapraszamy do Ossolineum na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie: „Kopernik – Influencje”!

Dzieło Kopernika wzbudzało uznanie, ale i kontrowersje, stało się źródłem inspiracji dla innych astronomów i naukowców, a teraz zainspiruje nas. Podczas zajęć przyjrzymy się zarówno całemu Układowi Słonecznemu, jak i poszczególnym planetom: ich wielkości, kolorom, umiejscowieniu we wszechświecie, a następnie sami stworzymy jego miniaturową wersję w postaci ozdoby świątecznej.

Warsztaty poprowadzi Mariola Sysa.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/Yo9EixBcgR5577qm7

 

W niedzielę 17 grudnia o godzinie 14 zapraszamy do Auli im. Mieczysława Gębarowicza młodzież i dorosłych na  warsztaty pt. Kosmos w przeddzień Bożego Narodzenia.

Przygotowania do świąt czas zacząć! A może połączyć je ze zwiedzaniem nowej wystawy czasowej w Ossolineum? Spotkanie z astronomicznymi starodrukami prezentowanymi na wystawie „Kopernik – Influencje” stanie się punktem wyjścia do swobodnej i relaksującej zabawy wzorami, w wyniku której powstaną unikatowe ozdoby świąteczne. Uczestnicy warsztatów wykonają świąteczne drobiazgi inspirowane wzorami zaczerpniętymi ze starych ksiąg dotyczących badań kosmosu.

Warsztaty poprowadzi Mariola Sysa.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/mWjaioE8DqL8wz6R9

 

Wystawa „Kopernik – Influencje” kończy Rok Kopernika w Ossolineum.

Czas

15 grudnia 2023 roku – 15 marca 2024 roku

Miejsce

Aula im. prof. Mieczysława Gębarowicza

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław

Kurator

dr Agnieszka Franczyk-Cegła