Wrocławska potańcówka na Dziedzińcu Ossolineum

Czas

8 czerwca 2024 roku

Miejsce 

Dziedziniec Ossolineum

Wrocławska potańcówka na Dziedzińcu Ossolineum

8 czerwca (sobota) od 17.00 do 22.00 zapraszamy wszystkich na Dziedziniec Ossolineum na Potańcówkę – muzyczny akcent obchodów jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich – organizowaną z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Wieczór minie w rytmie 1823-1923-2023. Zaczniemy od roku 1823 – lekcją kadryla, którą poprowadzi instruktor Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tańczyć będziemy w towarzystwie Pań ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”, które zaprezentują suknie dzienne z tego okresu. Następnie przeniesiemy się w rok 1923, by tanecznym krokiem przejść przez muzyczne szlagiery z lat 20. i 30. XX wieku, a wieczór zakończyć hitami z roku 2023.

Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty, ale ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na dziedzińcu będzie ograniczona. Zabawa potrwa od godz. 17.00 do 22.00, poprowadzi ją znana z Wrocławskich Potańcówek - DJ Ewelina Gra.

Uwaga! Wejście tylko od ul. Szewskiej.

Organizatorzy

  • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
  • Muzeum Książąt Lubomirskich, Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Wydarzenie organizowane w ramach jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN
03-logo_wcrs_kolor_poziom
pobrane