Spotkanie z Piotrem Milewskim

Czas

20 października 2022 roku, godz. 18.00

Miejsce

Strefa Czytelników
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław

 

Gość i prowadząca

Gość: Piotr Milewski
Prowadząca: Olga Szelc

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Milewskim, pisarzem i podróżnikiem, autorem książki Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat. Jej inspiracją był opis Islandii Daniela Vettera wydrukowany po polsku w 1638 roku, którego jedyny zachowany egzemplarz znajduje się we wrocławskim Ossolineum.

Spotkaniu, podczas którego autor opowie o swojej książce i podróży śladami Daniela Vettera, towarzyszyć będzie prezentacja oryginalnego XVII–wiecznego wydania pierwodruku.

O autorze

Piotr Milewski – urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor bestsellerowych książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (Znak 2014, Świat Książki 2020), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (Znak 2015, Świat Książki 2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (Świat Książki 2018) oraz Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (Świat Książki 2020).

Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody Traveler magazynu National Geographic Polska w kategorii Książka Roku 2020.

Prowadząca

Olga Szelc – dziennikarka, redaktorka i edukatorka. Pracuje w Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu, prowadzi spotkania literackie i osiedlowe w projekcie Kawiarnia Sąsiedzka. Prowadzi również blog i stronę na Facebooku – Książki pod ręką, na których dzieli się swoimi czytelniczymi fascynacjami. Jako recenzentka współpracuje z portalem Iceland News Polska i magazynem polsko-islandzkim ROK.

Transmisja spotkania