7 września 2024 roku, godzina 11.00: Miejskie tropienie aniołów – spacer rodzinny po Wrocławiu.
- Wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Ossolineum 2024
- Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat
Zajęcia dla rodzin z dziećmi w gmachu głównym Ossolineum łączą w sobie kreatywną zabawę z możliwością poznawania bezcennych zbiorów biblioteczno-muzealnych.
Podczas spotkań rodzinnych w zajmujący sposób prezentujemy ossolińskie skarby oraz razem odkrywamy kolejne zakamarki barokowego gmachu.
Warsztaty organizowane są jako wydarzenia towarzyszące wystawom czasowym oraz w ramach realizowanych projektów edukacyjnych takich jak Wakacje w Ossolineum.
Wiek uczestników
Miejsce
Rezerwacja zająć
Cena
Zapraszamy w podróż do świata polskiej wsi, do czasów kiedy Władysław Stanisław Reymont napisał „Chłopów” – książkę, za którą otrzymał Nagrodę Nobla. Wspólnie odkryjemy czym były kodry i gwiozdy, a także poznamy pomysłowe ozdoby wiejskich chat. Zainspirowani opowieściami oraz pięknymi krajobrazami z zabytkowych pocztówek sami stworzymy wycinanki w stylu łowickim.
Miejsce zbiórki: Dziedziniec Ossolineum
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
7 września 2024 roku, godzina 11.00: Miejskie tropienie aniołów – spacer rodzinny po Wrocławiu.
W wakacje 2024 roku zapraszamy na warsztaty rodzinne (dla dzieci od 7 do 12 roku życia), których motywem przewodnim będzie postać poety Angelusa Silesiusa – Anioła Ślązaka.
Cykl organizowany w ramach Roku Anioła Ślązaka
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat
Jak dawniej wykonywano ilustracje do książek? Czym jest grafika warsztatowa? Czy można stworzyć 100 sztuk jednej pracy, które będą oryginałami? Podczas zajęć odwiedzimy naszą wystawę czasową „Historia nie/oczywista”, gdzie obejrzymy prace wrocławskiego artysty, Eugeniusza Geta-Stankiewicza. W części warsztatowej każdy będzie mógł zostać grafikiem i stworzyć własną matrycę, za pomocą której wykona odbitki swojego projektu.
Co skrywa w sobie Ossolineum? Jakie rzeczy gromadzą muzea? O czym mogą opowiadać stare przedmioty? Podczas spotkania zwiedzimy razem aktualną wystawę, odkryjemy ciekawostki, wykonamy różne zadania. Nie zabraknie również czasu na pracę artystyczną, angażującą dzieci i rodziców. Zainspirowani kolekcją medali, prezentowaną na wystawie, wykonamy własne unikatowe numizmaty, które zabierzemy ze sobą.
Wszystko zaczęło się od spotkania…, podczas którego pewien książę i hrabia postanowili połączyć swoje kolekcje książek i dzieł sztuki. Co ich do tego skłoniło i co z tego wynikło? Zapraszamy na zajęcia inspirowane historią Ossolineum oraz książką Ashild Kanstad Johnsen Pieniek otwiera muzeum.
W ossolińskich Salach pod Kopułą, pośród pięknych eksponatów kryją się muzealne tajemnice. W miniaturowym świecie zostały zaklęte wizerunki osób, których życiorys wpłynął znacząco nie tylko na dzieje naszego kraju, ale również samego Ossolineum. Czy będziecie w stanie odkryć historię tych, którzy zostali uwiecznieni w tak niewielkich formatach? W czasie zajęć uczestnicy odwiedzą wystawę czasową celebrującą 200 lat istnienia Muzeum Książąt Lubomirskich, następnie będą mieli możliwość wcielenia się w rolę prawdziwych artystów – miniaturzystów.
Program ferii warsztatów w ferie zimowe 2024 roku.