28 lutego i 1 marca 2025 toku zapraszamy na oprowadzania kuratorskie na wystawie „Emil Korytko (1813–1839) polski szlachcic, zesłaniec, poeta, etnograf”, która przybliża postać XIX-wiecznego poety, propagatora polskiej kultury oraz jednego z pierwszych polskich badaczy kultury słoweńskiej.
Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych, podczas których poznamy fascynującą historię grafiki warsztatowej i druku w Europie.
Zapraszamy na pokazy z cyklu „Przed słowami” w ramach którego będzie można zobaczyć najciekawsze osiągnięcia kina niemego.
W ramach Dnia Kobiet w Muzeum Pana Tadeusza zapraszamy na wykład Marty Veil – „Kolory Paryża. Historia makijażu i kosmetyków kolorowych na sto lat przed wynalezieniem tuszu do rzęs”.
Wraz z „Krynoliną” zapraszamy na prelekcję i pokaz mody damskiej z czasów młodości Adama Mickiewicza organizowane z okazji Dnia Kobiet.
W ramach cyklu „Niedzielny obiekt” zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie poświęcone „Jutrzni” Cypriana Kamila Norwida ze zbiorów Muzeum Książąt Lubomirskich.
12 marca br. Zakład Narodowy im. Ossolińskich wspólnie z Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim (Lwów) oraz Centrum Kultury Religijnej im. I. Skoczylasa zaprasza na prezentację serii wydawniczej „Chrześcijaństwo Kijowskie”.
W ramach cyklu „Misja: książki” zapraszamy na spotkanie promujące najnowszą książkę Kaliny Błażejowskiej pt. „Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych” (Wydawnictwo Czarne 2024). Rozmowę poprowadzi Joanna Nowosielska-Sobel.
Zapraszamy na spotkanie spotkanie z Pawłem Skrzywankiem, autorem ksiązki „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”, które poprowadzi dr Łukasz Kamiński.
Zapraszamy na pokazy z cyklu „Kino, które się śmieje” w ramach którego będzie można zobaczyć najlepsze komedie klasycznej ery kina.
Ze względu na przygotowania do spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marty Streker 20 marca 2025 Muzeum Pana Tadeusza będzie nieczynne w standardowych godzinach otwarcia od 10.00 do 17.00. Przepraszamy za niedogodności.
21 marca rozpoczynamy pierwszy z cyklu pięciu pokazów #widzimysię organizowanych przez Muzeum Książąt Lubomirskich. Do 13 kwietnia w jednej z Sal pod Kopułą będzie można zobaczyć portrety autorstwa Jacka Malczewskiego. Dominantą pokazu jest wizerunek Jana Odrowąż-Pieniążka ze zbiorów Muzeum Książąt Lubomirskich. Wstęp wolny.
21 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na dyskusję towarzyszącą pokazowi portretów Jacka Malczewskiego. Joanna Błoch i Piotr Piniński porozmawiają o tym, jakie związki łączyły Jacka Malczewskiego, Leona Pinińskiego oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Wstęp wolny.
Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na pokazy spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marty Streker.
Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na pokazy spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marty Streker.
Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych, podczas których poznamy fascynującą historię grafiki warsztatowej i druku w Europie.
Zapraszamy na spotkanie z cyklu Tłumacz w muzeum: książki zbójeckie organizowane w ramach działalności Gabinetu Literackiego im. Tadeusza Różewicza.
W środę 26 marca 2025 roku we Lwowie odbędzie się 106. Spotkanie Ossolińskie pod tytułem „Polacy i Ukraińcy: wzajemne spojrzenie” z dr. Łukaszem Adamskim, historykiem, publicystą, zastępcą dyrektora Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego i dr. Wasylem Rasewyczem, historykiem, publicystą, redaktorem naczelnym portalu IQ.NET.UA.
Zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń, które odbędą się w gmachu głównym Ossolineum. Każde ze spotkań, inspirowane zbiorami i historią Ossolineum, to okazja do odkrycia potencjału edukacyjnego unikatowej kolekcji, a także wprowadzenia dzieci i młodzieży w świat literatury, sztuki oraz historii.
Zapraszamy na pokazy z cyklu „Przed słowami” w ramach którego będzie można zobaczyć najciekawsze osiągnięcia kina niemego.
Zapraszamy na spotkanie na temat życia uczuciowego Adama Mickiewicza, które poprowadzi Robert Kowalski.