Dr Tomasz Rożek: „Nauka – to lubię” (Spotkanie bez książki)

O cyklu

Spotkania z książką i bez książki  to to cykl rozmów z polskimi autorami, intelektualistami i liderami opinii na tematy, o których aktualnie się mówi.

Spotkanie czwarte – zapowiedź

We wtorek 12 marca 2024 roku o godz. 17.00 Ossolineum (tym razem spotkanie bez książki) będzie gościło dra Tomasza Rożka – niegdyś naukowca, obecnie dziennikarza specjalizującego się w popularyzowaniu nauki i nowych technologii, autora licznych artykułów, książek oraz podcastów popularnonaukowych. Otwarte dla publiczności spotkanie pod tytułem, „Nauka – to lubię” odbędzie się w Sali Konferencyjnej Ossolineum na „starej plebanii", a poprowadzi je Andrzej Krajewski. Spotkanie będzie można śledzić także w Internecie za pośrednictwem profilu Ossolineum na Facebooku.

Coraz więcej ludzi traci zaufanie do nauki i naukowców. Podczas rozmowy zastanowimy się nad przyczynami tego zjawiska, jego zasięgu i możliwych skutkach. Poruszymy też temat edukacji i możliwych sposobów odbudowywania zaufania do nauki.

O gościu:

Tomasz Rożek pisze o sobie, że chciał zostać lekarzem, ale został fizykiem z doktoratem i to o specjalności fizyka jądrowa. Jednak to nie praca naukowa okazała się jego powołaniem, lecz opowiadanie o nauce oraz nowych technologiach. Czynił to w swoich licznych książkach między innymi Kosmos, Akademia superbohaterów, Jak działa człowiek?, a także na łamach prasy między innymi magazynu „Focus”, „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej” oraz w popularnonaukowych programach telewizyjnych, takich jak Sonda 2. Jego kanał na YouTube Nauka. To Lubię cieszy się olbrzymią popularnością. W wolnych chwilach prowadzi wykłady, warsztaty oraz Fundację Nauka. To Lubię.

Galeria

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

mam25lat-poziom