Wstęp na wystawę na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania w Info Punkcie (tam, gdzie dawniej mieściło się Centrum Rejestracji Biblioteki Ossolineum). Więcej informacji pod numerem telefonu: 71 335 64 92.
8 czerwca 2024 roku (sobota) ze względu na Potańcówkę na Dziedzińcu Ossolineum wystawa będzie czynna tylko do godz. 16.00 i będzie można na nią wejść tylko od strony Zaułka Ossolińskich (Dziedziniec Ossolineum będzie zamknięty). Info Punkt będzie czynny do godz. 15.30.
Czas
8 marca – 30 czerwca 2024 roku
Miejsce
Sale pod Kopułą
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław
Kuratorzy
Alicja Przestalska
Hanna Kuś-Joachimiak
Wyjątkowa opowieść o dwustu latach istnienia Muzeum Książąt Lubomirskich. Rembrandt, Brueghel, Dürer, a także współcześni artyści polscy: Brzeski czy Baśnik i Kosałka – prowadzą nas przez losy niezwykłej instytucji – od jej początku do czasów współczesnych.
Poznamy dzieje Muzeum Książąt Lubomirskich, które były nierozerwalnie związane z dramatyczną historią Polski: ocalanie dziedzictwa kultury podczas zaborów, budowa instytucji po odzyskaniu niepodległości czy grabież dzieł sztuki podczas II wojny światowej. Na wystawie zobaczymy także odzyskaną w lipcu 2023 roku stratę wojenną – obraz Madonna z dzieciątkiem.
Ekspozycji towarzyszyć będzie program edukacyjny oraz obszerny folder.
Wystawa będzie zwieńczeniem Jubileuszu 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich.