Sylwia Czubkowska, Leszek Bukowski: Co nam szykują Big Techy? (Spotkanie bez książki)

Spotkanie szóste – zapowiedź

Co nam szykują Big Techy

We wtorek 21 maja 2024 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na Dziedziniec Ossolineum na spotkanie (bez książki) z Sylwią Czubkowską i dr. Leszkiem Bukowskim, którzy od lat śledzą rozwój nowych technologii oraz to, jak radyklanie zmieniły one społeczeństwo i życie zwykłych ludzi w XXI wieku, jednocześnie starając się określić, dokąd nas te zmiany prowadzą. Spotkanie zostanie poświęcone temu, jak wielkie korporacje dzięki Internetowi i powiązanym z nim technologiom, mediom społecznościowym oraz sztucznej inteligencji zebrały o nas wiedzę, na stałe weszły w nasze życie, po czym radykalnie je zmieniły. A także, co może z tego wyniknąć.

Sylwia Czubkowska

Sylwia Czubkowska fot. (1) (1)

Sylwia Czubkowska  – wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna” i „Przekrój”. Prowadząca podcast „Techstorie” w radiu Tok FM. Twórczyni magazynu „Spider’sWeb+” nominowanego w 2022 roku do nagrody Grand Press Digital.  Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Marka Króla. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czerneckiego oraz nagrody Instytutu Reportażu „Temat: uchodźcy”. Autorka książki Chińczycy trzymają nas mocno wydanej w 2022 roku przez wydawnictwo Znak.

Leszek Bukowski

Leszek Bukowski

Dr Leszek Bukowski jest absolwentem Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora. Jednak w życiu zawodowym zajmuje się rozwojem algorytmów, które umożliwiają maszynom lepsze zrozumienie ludzkiego języka. Od wielu lat współpracuje z polskimi i światowymi firmami przy projektach związanych z uczeniem maszynowym. Tak zdobył sobie pozycję cenionego eksperta w dziedzinie sztucznej inteligencji, jednego z najlepiej rozumiejących w Polsce czym jest AI, znającego jej możliwości oraz rozpoznającego zagrożenia, jakie stwarza.

O cyklu

Spotkania z książką i bez książki  to to cykl rozmów z polskimi autorami, intelektualistami i liderami opinii na tematy, o których aktualnie się mówi.

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

mam25lat-poziom